A lapostető szigetelés PVC technológiával szolgáltatásunk az egész ország bármelyik pontján elérhető az Önök számára, így valamely elérhetőségünkön nyugodtan keressen minket, bármely településről. A PVC szigetelés leginkább az új, könnyűszerkezetes lapos tetők esetében szokott elterjedt lenni, valamint a ferde tetők esetében is rendkívül fontos, hiszen a csapadékvíz ellen a PVC szigetelés a legjobb a létesítmények esetében. A gyakori szerkezeti rezgéseket remekül felveszi a PVC szigetelés a könnyűszerkezetes épületek esetében, de alkalmazható már a megszokott, alacsony hajlásszöggel rendelkező tetőknél is. Ez azért lehetséges, mert a PVC szigetelés a műszaki adottságai miatt az ilyen esetekben is tökéletesen tudja a vízzárást biztosítani. A PVC szigetelés egyik legelterjedtebb változata a leplesített PVC szigetelés, amelynél egyenes szigetelési rétegrendben haladnak, tehát lágy, PVC szigeteléshez szükséges lemezt helyeznek el a hőszigetelő réteg felett, így kivitelezve a melegtetőt.
Ez a PVC szigetelés technológia mindenféle födémtípusra megfelelő, kiváló minőséget képvisel, a pára- és hőtechnikai mutatói meglehetősen jók, így egy jó lapostető rétegrendet lehet létrehozni a PVC szigetelés által. Többféle rögzítési módról beszélhetünk a PVC szigetelés terén, lehet az leterhelés, mechanikus rögzítés vagy ragasztás. A PVC szigetelés sokféle lehetőséget tud biztosítani, minőségi szigetelést tud biztosítani a legváltozatosabb helyeken is. A PVC szigetelés egyik előnye, hogy a szigetelendő házat, lakást rendkívül hamar beázás mentessé lehet varázsolni. A kivitelezési idő lerövidül, hiszen hamarabb neki lehet kezdeni a belső munkálatoknak. A PVC szigetelés esetében a tetőszigetelésnél az önjáró hegesztő készülékekkel lehet gyorsabban kivitelezni a munkát. A PVC szigeteléshez használt szigetelő tekercsek mérete is nagyobb lehet, hogy a munkavégzés hatékonysága nagyobb legyen.
A PVC szigetelés általános szigetelési rétegrendje
Aljzat: A PVC szigeteléskor készített csapadékvíz szigetelés során a tető felületén a vízelvezetés szempontjából fontos, hogy a PVC szigetelés lejtése minimum 2% legyen. Amennyiben a PVC szigetelés esetében nem éri el a 2%-ot a lapostető lejtése, abban az esetben a PVC szigetelés során használt PVC szigetelő fólia anyagvastagságát növelni kell, valamint a teljes vízzárás miatt az átlapolások méretét is növelni szükséges, hiszen ha nincs meg a lejtés, úgy a fólia fokozott igénybevételnek van kitéve. Amennyiben fa aljzattal van dolgunk, nem szabad kezelni oldószer vagy olaj alapra helyezett favédőszerekkel. A PVC szigetelés esetében a kátránnyal és a bitumennel nem érintkezhetnek azok a szigetelőanyagok, melyeket a csapadékvíz elleni védelem során használunk.
Párazáró réteg: Amennyiben a PVC szigetelés által egyenes rétegrendű melegtető készül, műanyag szigetelő lemezzel szigeteléskor a hőszigetelés és a teherhordó felület között el kell helyezni egy párazáró réteget. Egy iroda vagy lakás esetében, amelyek belső klímával rendelkeznek, minimum 0,2 milliméteres PE fólia szükséges, amennyiben a páraterhelés fokozottnak mondható, mint a hűtőházak vagy uszodák esetében, ott minimum 0,4 milliméteres PE fólia használata szükséges. Minimum 10 centiméteres átfedéssel szükséges fektetni a párazáró lemezt, a hozzá szükséges ragasztószalaggal pedig le kell zárni az átfedések szélét.
Hőszigetelés: A PVC szigetelés ezen részénél lépésállónak kell lennie annak a hőszigetelő anyagnak, amelyet beépítünk. PVC szigetelés során a hőszigetelő táblákat nem árt külön-külön rögzíteni a szélszívás elleni védelem miatt.
Elválasztó réteg: A PVC szigetelés során használt PVC szigetelő lemez használatánál fontos odafigyelni az összeépíthetőségre és az összeférhetőségre. A PVC szigetelés élettartama miatt rendkívül fontos odafigyelni, hogy ne lépjen reakcióba a szigetelő fólia a hozzá érő más anyagokkal. Ez az anyag lehet akár bitumenes szigetelő lemez vagy polisztirol hab is. A reakció megelőzése miatt elválasztó réteg elhelyezésére van szükség. A PVC szigetelés során a szigetelő fólia és az aljzat közé a fektetéskor általában 200 g/m2 műanyag filcet kell leteríteni. Amennyiben a PVC szigetelés deszka aljzatra történik, akkor vastagabb filcre lesz szükség, 300 g/m2 méretűre.
A vízszigetelés lefektetése - a mechanikus rögzítés: A PVC szigetelés ezen fázisánál rögzíteni szükséges a szigetelést, hogy ellenálljon a szél szívóhatásának. Az ilyen esetekben a rögzítéskor nem árt odafigyelni a fellépő szélteher mértékére, a PVC szigetelés rétegrendjére, az aljzat minőségére, az épület földrajzi elhelyezkedésére, valamint az épület magasságára. A lapostető sarokrészén, a szélső részén és a középső részén eltérő mértékű egymástól a vízszigetelés rögzítése. A PVC szigetelés során a rögzítést a szél szívóhatása ellen mechanikusan vagy leterhelésesen, valamint ragasztva is lehet rögzíteni, de akár ezek kombinációjával is megoldható a rögzítés. A mechanikus rögzítés esetében a PVC szigetelés során használt műanyag szigetelőlemezeket az átlapolt lemezrészen kell rögzíteni és lazán lefektetni. Változhat viszont az aljzat alapján a rögzítő elemek típusa. Természetesen beton aljzaton és a trapézlemez aljzaton is másféle típusú dűbelt szükséges alkalmaznunk. A PVC szigetelés során mindig fontos a rögzítésekre odafigyelni!
A vízszigetelés lefektetése - a PVC szigetelés során használt szigetelő lemez hegesztése paszta által: A PVC szigetelés során használt szigetelőlemezeket folytonosítani szükséges forrólevegős hegesztés segítségével. A lazán lefektetett PVC szigetelés során felhasznált fóliát pedig mechanikusan rögzíteni szükséges az átfedések miatt. A lemezt rá kell gurítani a hegesztőpaszta kinyomása után, melyet az átfedésekre kell elhelyezni. A PVC szigeteléshez használt lemezeket össze kell dolgozni forrólevegős hegesztés segítségével a szélek mentén. A PVC szigetelés rögzítése más helyeken is szükséges, például a függőleges lezárásoknál, a vápáknál, és a tetők szélén is. A PVC szigetelés akkor eredményes és sikeres, ha a szél nem tudja letépni azt, külön rögzített fóliabádogokra rá kell melegíteni vagy fel kell ragasztani.